15.  CERALAS D15 LAZER SİSTEMİ

 

Ceralas D15 ELVeS (Endo Laser Vein System) lazer sistemi, aslında Biolitec A.Ş. tarafından  varis tedavisi için geliştirilmiştir. Aletin özelliği, damar veya dokuları içten adeta lehimlemesidir. Toplar damar hasarlar sonucu gelişen kronik bacak yaraları bile, muhteşem şekilde tedavi edilebilir.


Ceralag D 15 Lazer Sistemi

ELVeS lazeri sadece varis tedavisinde değil, ayrıca makat hastalıkların iyileştirilmesinde de aynı başarı ile kullanılabilir. Büyümüş hemoroit nodülleri, fisürler, fistüller veya deri oluşumları rahatlıkla tedavi edilebilir.

 

Şimdiye kadar hemoroit cerrahisinde kullanılan lazer sistemleri hemoroit dokusunun kesilmesinde kullanılıyordu, yani neşterin yerini lazer alıyordu. Bu, daha az kanama ve ağrıya neden olmakla beraber, yine de çok duyarlı anal kanalın içinde açık yaralara sebep oluyordu. ELVeS lazer ile artık bu oluşmaz, çünkü diğer lazer sistemlerine göre açık yara oluşturmadan hemoroit dokusu içten küçültülür. Lazerin enerji kablosu ile dokunun içine girilerek birkaç enerji darbeleri verilir ve böylece damarlar içten yapıştırılır. Hemoroit nodülü aslında içi kan dolu sünger gibidir ve aynı bacaktaki varis gibi genişlemiştir. ELVeS lazerin özel yapısı sayesinde enerji vererek damarların yapışmaları sağlanır ve böylece nodül küçülür.

Kronik anal fisürü (anal derisinin yırtığı) aslında derinin ülserleşmesidir. Lazerin kolimileştiren el parçası ile fisürün yara dokusu zedelenmeden tazelenir ve fisür hızlı ve ağrısız iyileşir.

ELVeS lazer ile etkileyici başarılar özellikle anal fistüllerin ağrısız tedavisinde elde edilmektedir. Özel bir matkap ucu ile fistülü kaplayan doku  temizlenir ve lazer enerjisinin yardımı ile fistül kanalı, tıpkı varis damarında olduğu gibi, içten kapatılır. Böylece uzun süreli açık yara tedavisi gerekmez ve diğer ameliyatların olumsuzlukları yaşanmaz. Özellikle kasların kesilmesine bağlı dışkı tutamama gibi korkulan durumlar, artık ELVeS lazer sayesinde geçmişte kalmıştır.

Fistül tedavisinde KTP gibi başka lazer sistemleri de uygulanmaktadır, fakat onlarda çok daha yüksek enerji dozları gerekmektedir. Bu, girişim sonrasında özellikle dışkılama sırasında ağrılara neden olmaktadır.

Marisk, kondilom veya fibrom gibi cilt ve anal kanalın oluşumları da, bu lazer sistemi  ile zedelenmeden ve kansız bir şekilde çıkartılabilir. Girişim sonrası ağrı duyumu çok daha azdır ve yara iyileşmesi hızlanır.

ELVeS lazer sistemi anal cerrahisine büyük zenginlik kazandırmaktadır. Sadece hekim değil, özellikle hasta bu olanaktan faydalanmaktadır ve hastanın iyiliği için hiçbir şey pahalı değildir.

 

geri   |   Anasayfa

 MAKAT HASTALIKLARI – KİMSENİN KONUŞMAK İSTEMEDİĞİ KONU   |   REKTUM (KALIN BAĞIRSAK UCUNUN) ANATOMİSİ   |   HEMOROİT ASLINDA NEDİR ?   |   HEMOROİT HASTALIĞI NASIL OLUŞUR ?   |   HEMOROİT HASTALIĞIN BELİRTİLERİ   |   UYGULANMAKTA OLAN HEMOROİT TEDAVİLERİ   |   PROKTOKLİNİK’TE TEDAVİLER NASIL YAPILIYOR ?   |   ANALFİSÜR   |   ANAL FİSTÜL / ANAL APSE   |   ANAL TROMBOZU   |   LİNEA DENTATA HASTALIKLARI   |   DERİ PARÇACIKLARI
 

Op.Dr. Ahmet Fatin Karahaliloğlu
Genel Cerrahi Uzmanı - Proktoloji

Proktolojik Cerrahi

E-Mail: info@proktoklinik.com
TR - 07010 Antalya - Turkey
Tel: +90-242-344 09 09